Životopis

29. června 2008 v 20:41 |  Oralndo Bloom
Orlando, který se narodil v anglickém Canterbury, měl velmi zvláštní rodinné zázemí. Jeho otcem byl Harry Bloom, legendární politický aktivista, který bojoval za lidská práva v jižní Africe. Zemřel ale, když byly Orlandovi čtyři roky. Matka Sonia pak žila s rodinným přítelem Colinem Stonem. Ve třinácti letech se ovšem Orlando od své starší sestry dozvěděl překvapivou pravdu: ne Harry Bloom, ale Colin byl jeho otcem.
Zřejmě nepříliš šťastné dětství se podepsalo na tom, že Orlando dlouhou dobu trpěl dyslexií, a potýkal se tak s vážnými problémy ve škole. Inklinoval tedy přirozeně k umění, kde se mohl realizovat jinak: bavilo ho fotografování, sochařství a keramika, se sestrou se - velmi úspěšně - účastnil básnických soutěží a pomalu už začal projevovat i zájem o hraní účastí ve školních představeních.

V sedmnácti se kvůli herectví přestěhoval do Londýna a dal se k National Youth Theatre, kde strávil celkem dvě sezóny. Dostal navíc stipendium k praxi v British American Drama Academy a poté se realizoval v Guildhall School of Music and Drama. V roce 1998 se mu málem tato škola stala osudnou: nešťastnou náhodou spadl z terasy ve třetím patře a velmi těžce si poranil záda. Přestože mu hrozilo doživotní ochrnutí, Orlando se z úrazu velmi rychle zapamatoval a zanedlouho už stál opět na jevišti. A opět mu přálo štěstí: při jednom z přestavení si jej v hledišti všiml novozélandský režisér krvavých hororů Peter Jackson, a nabídl mu roli v připravovaném projektu podle knih J.R.R. Tolkiena. Jak to vše dopadlo, už dnes víme moc dobře, a je jen ve hvězdách, jak dlouho a jakým způsobem bude dnes velmi jasná hvězda Orlanda Blooma zářit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama